Freestyle Giant SloEnduro Wheelbase Renthal Oblikovalski studio Ideator
19. aprila 2010

Druga mesta za Blažo Klemenčič v Nemčiji, Tanjo Žakelj in Lenarta Noča v Italiji, zmaga Mateja Mugerlija na Hrvaškem, 18. mesto Mateja Stapiča na Češkem.

Blaža grize v Bundesligi (foto Armin M. Küstenbrück)

Tanja na vrhu stopničk med mlajšimi članicami (foto MBK Orbea)

Mugerli je na podelitvi praviloma v isti družbi (foto bbk-kvarner.hr)

Včeraj (v nedeljo) so se slovenski tekmovalci razstreščili po sosednjih državah in nastopili na treh dirkah v krosu, enem maratonu in enem štirikrosu. Njihove dosežke danes objavljamo v eni novički.

XC Münsingen: Blaža za Oslovo

V prvem olimpijskem krosu nemške Bundeslige na Baden-Württemberškem je Blaža Klemenčič (Felt Ötztal X-Bionic) z drugim mestom dosegla svoj največji uspeh v tej seriji. V dirki prve kategorije UCI je po tesnem boju zaostala le za številko ena svetovne lestvice, Avstrijko Elisabeth Osl. Sprva je povedla Nemka Elisabeth Brandau, doslej znana le na cesti in v mtb maratonu. V drugi polovici dirke sta pobudo prevzeli Oslova in Klemenčičeva, v zadnjem krogu pa je Avstrijka stopnjevala tempo in za malenkost ušla slovenski prvakinji.
Danes mi je šlo zelo dobro, tudi pri tehniki brez težav. Proga je bila hitra in brez dolgih vzponov, tako da sem vse prevozila na večjem od dveh prednjih zobnikov. V torek odpotujemo v Anglijo in pred začetkom svetovnega pokala se počutim zares dobro. Upam le na dovolj široko progo, saj ne bom imela dobrega štartnega mesta,” je povedala Blaža.

XC Nals: Tudi Tanji “leti”

Na Južnem Tirolskem je bila tretja dirka italijanske mednarodne serije v krosu, tudi kategorije UCI 1. Odlično se je odrezala Tanja Žakelj (MBK Obrea) z drugim mestom v ženski odprti kategoriji (elite + u23), kjer je zmagala domačinka Eva Lechner. Tanja je dobila dvoboj za drugo mesto s svojo dobro znano tekmico, Švicarko Nathalie Schneitter, in hkrati prepričljivo zmagala med mlajšimi članicami. “V predzadnjem krogu sem izkoristila priložnost, ko Nathalie ni bila povsem zbrana, in jo prehitela. Sem v dobri formi in nared za svetovni pokal,” je povedala Tanja.
Nina Homovec je bila 5. med elito in 8. absolutno. Med člani sta se najbolje odrezala Matjaž Budin s 30. mestom med elito in Nejc Černilogar z 20. mestom med ml. člani.

XC Ronjgi: Mugerli na dopustu

Matej Mugerli je za hip odložil cestno kolo in se v dresu Uni-FBI udeležil dirke v krosu XC Ronjgi nad Rekom kjer je prepričljivo odpravil s konkurenco. Na drugem mestu je za njim skoraj 6 minut zaostal Luka Vodopivec, David Vogrin na tretjem pa že dobrih 7.
Peter Vesel (Uni-FBI) je bil najhitrejši med vsemi veterani, ki zdaj na Hrvaškem štartajo razbito – eni z amaterji, drugi z mladinci. Primož Gams (KK Ravne) je zmagal med amaterji.

XCM Spilimbergo: Noč drugi

Druga preizkušnja serije Alpe-Jadran je bil maraton v Spilimbergu nedaleč od Pordenona, ki se ga je udeležil en sam Slovenec, vsaj od takšnih iz Slovenije. Lenart Noč (E-Hub team) se je na 100 km dolgi trasi z 2.200 m plezanja za zmago bodel z Italijanom Walterjem Costo (Scapin). Lenart je zaostajal za dve minuti, dirka pa je bila dokončno odločena 25 km pred ciljem, ko se je Jeseničan izgubil. “S Costo sva vsem ušla že v prvi klanec. Proti koncu me je zabilo in verjetno sem tudi zato narobe zavil … Nastopil sem predvsem zato, ker sem rabil dolgo dirko,” pravi Lenart po dirkanju v zoprnih razmerah, v dežju pri sedmih stopinjah nad ničlo.

4X Praga: Stapič v osmini

V prvem 4krosu evropske serije se je v Pragi pomerilo 65 kolesarjev iz osmih držav, med njimi kar polovica prve dvajseterice lestvice UCI. Zmagal je Nemec Johannes Fischbach pred kolegom Guidom Tschuggom in domačinom Lukašom Mechuro, od Slovencev se je najbolje odrezal Matej Stapič z 18. mestom. Dan prej, v soboto, je bila v isti konkurenci na isti progi dirka češkega pokala, Stapič je bil 11.
Zelo dobra dirka z močno konkurenco, tudi z odličnimi tekmovalci, ki jih ne srečaš v svetovnem pokalu. V osmini finala sem se zapletel z Beaumontom in izpadel,” pravi Stapa, ki išče še koga, ki bi šel ta konec tedna na drugo dirko serije na Poljsko (UCI C1).