7. januarja 2018

ZLIKovci so dirkali pri Poreču. Med sedemdeseterico tekmovalcev pa tudi 6 deklet!

Današnja dirka Giant mtb ZLIK se je odvila le streljaj od Poreča. St. Becich je bil kraj dogajanja četrte dirke zimske lige. Organizacijo so z odliko opravili pri BK Poreč, na štartu pa sedemdeseterica kolesarjev, od tega največ deklet doslej, kar šest jih je bilo.

Absolutno najhitrejši je bil Italijan Daniel Pozzecco (Team Eppinger), ki je za seboj pustil klubskega kolega Tomaža Čefuto, na tretje mesto se je uvrstil Jani Prešeren (B.V.G. Gulč – BTS Company). Prvi trije so bili tudi zmagovalci v svojih starostnih kategorijah.

Vrstni redi po kategorijah

Na kratkem krogu so se najprej pomerili najmlajši
U7 – prvo mesto za Urbana Dejaka (Energijateam.com)
U9 – zmaga je pripadla Lenartu Dejaku (Energijateam.com)
U11 – prvo mesto je zasedel Marko Turčić (BBK Grožnjan)
U11 deklice – zmaga za Leo Mohorić (BK Grobnik)

U13 – prvo mesto za Erika Vorkapića (BK Grobnik)
U15 – zmaga je pripadla Ivanu Perušku (BK AXA)

Kategorija žensk
U30W – osamljena v kategoriji, a vseeno najhitrejša med dekleti je bila mladinka Dorotea Čargonija (BK Rijeka)
U30+ – zmaga za Romino Marušić, ki je ugnala Fiorello Botter (ASD Team Velociraptors) in Barbaro Kuhar

V moških kategorijah, kjer so se spopadli z dolgim krogom, so morali tekmovalci prevoziti 5 krogov.
U17 – med mladinci se je zmage veselil Fran Miholjević (BK Rijeka)
U19 – najhitrejši je bil Marin Jotanović (BK Rijeka)

V kategoriji do 30 let je bil najhitrejši Daniel Pozzecco (Team Eppinger), na drugo mesto se je uvrstil Alen Jovanović – Verbanac (Bk Bike Event), tretji je bil Rok Pajek (JB Team).

V najmnožičnejši kategoriji, moški do 40 let se je zmage veselil Tomaž Čefuta (Team Eppinger), ki je ugnal Janeza Dejaka (Energijateam.com) in Roka Goloba (JB Team).

V kategoriji U50 je bil za razred boljši Jani Prešeren (B.V.G. Gulč – BTS Company). Na drugo mesto se je uvrstil Goran Zidarić (BK Buzet), na tretje pa Jože Vesel (KD Papež Podgorje).

Med najstarejšimi, kategorija 50+, se je zmage veselil Giovanni Marassi (GS Azzida), drugo mesto si je prigaral Dario Radmanović (BK MTB Istra Pazin), tretji je bil Denis Udović (BBK Team Rodeo).

Bogato fotogalerijo avtorja Alena Beakovića najdeš na tem mestu. Na naslovni fotgrafiji pa najhitrejši trije in absolutno četrtouvrščeni Janez Dejak. Foto prav tako Alen.

Peta dirka Giant mtb ZLIK bo 21. januarja. XCO Ronjgi v organizaciji BBK Team Rodeo.