Thule z rastjo in po nakupih, Mips z dobičkom, Shimano z upadom prodaje in z ustanovitvijo sklada za traile, Vista Oudoor v odprodajo kolesarskih znamk, Uvex z distribucijskim centrom, Giant z recikliranimi materiali …
Troy Lee Designs
2Ride Group je podjetje Troy Lee Designs leta 2022 kupil od SBJ Capital. Zdaj pa so pri Troy Lee Designs napovedali, da bo podjetje zopet prevzel prvotni ustanovitelj Troy Lee.
Pri Troy Lee Designs pravijo, da so zavezani k zagotavljanju vidnih položajev na trgih kolesarskih in motokros čelad ter tehničnih oblačil in to bodo še “okrepili” z dodatnimi izjemnimi izdelki. Troy Lee bo prevzel vloge predsednika, strateškega svetovalca blagovne znamke in navdihujočega vodje priznane lakirnice. Poraja se le eno vprašanje: kdo stoji za Troyem Leejem? So to banke, ki so financirale odkup, ali katera izmed ameriških “družin”?
Thule
Švedski proizvajalec prtljažnikov in ostale športne opreme v drugem četrtletju glede na lansko obdobje beleži 2,3 odstotka višjo prodajo. Hkrati so pri Thuleju pri bankah najeli posojila in kupili nemško podjetje Reacha, ki izdeluje modularne kolesarske in ostale prikolice za prevoz športne opreme (jadralne deske, manjši čolni in ostala oprema). Vrednost delnic podjetja Thule lahko spremljaš na marketwatch.com.
Mips
Še ena švedska znamka, ki na športnem trgu posega po boljših prodajnih številkah kot lansko leto. Pri Mipsu so se v drugem poslovnem četrtletju prihodki povečali za 33 odstotkov. Tudi delnico Mips najdeš na borzi. Od lanskega novembra je njena vrednost poskočila za skoraj 100 odstotkov.
Shimano, prvič
Pri japonskem gigantu še vedno beležijo padec prodaje. V kolesarskem segmentu je ta v prvem polletju glede na letno raven padla za 21 odstotkov. Največji razlog za upad prodaje so velike zaloge komponent in opreme, ki jih imajo trgovci po vsem svetu. Kljub padcu prodaje pa vrednost delnic Shimana ni padla in trenutno ostaja v zelenem.
Vista Outdoor
Pri visti razmišljajo, da bi iz svojega portfelja blagovnih znamk odprodali znamke, ki so povezane s kolesarstvom. To so Bell, Giro, CamelBak, Fox Racing, QuietKat in Blackburn. Eden potencialnih kupcev naj bi bila Czechoslovak Group (CSG), ki je globalna industrijska in tehnološka skupina s sedežem v osrčju Evrope, ki gradi na dediščini češkoslovaške industrije. Med drugim so lastniki avtomobilske znamke Tatra. Več na bicycleretailer.com.
Shimano, drugič
Japonci so ustanovili sklad, imenovan Trail Born Fund. Prek sklada bodo v naslednjih desetih letih namenili 10 milijonov ameriških dolarjev za podporo globalnim projektom gradnje gorskokolesarskih poti. Več na bikebiz.com.
Uvex
Prejšnji teden so pri nemškem izdelovalcu očal, čelad in ostale smučarske ter kolesarske opreme odprli del novega logistično-servisnega centra. Ta se nahaja v Rednitzhembachu blizu Nürnberga. Gre za eno največjih naložb nemške skupine. Objekt v velikosti 35000 kvadratnih metrov bo popolnoma zaživel konec leta, dodatno pa bodo zaposlili 120 ljudi. Na sazbike.de.
Giant
Pri skupini Giant so na nedavno končanem sejmu Eurobike predstavili otroškega poganjalca iz recikliranih karbonskih vlaken. Projekt so poimenovali Pre rCarbon, pri čemer črka “r” označuje reciklirane različice surovin. Poganjalček tehta okoli 2,4 kg, to pa je Giantova prva popolna aplikacija tehnologije izdelave z recikliranim materialom. Serijsko proizvodnjo napovedujejo s koncem letošnjega leta. Na bike-eu.com.
Timyo
Nizozemsko podjetje, ki izdeluje e-kolesa pod svojimi blagovnimi znamkami Van Dijck, Keola in Muon, je razglasilo stečaj. Podjetje se je nekaj časa spopadalo s finančnimi težavami, vključno s tehničnimi napakami v komponentah e-koles. Nadaljevanje oziroma obstoj blagovnih znamk Van Dijck in Muon naj ne bi bilo pod vprašajem. Znamki Van Dijck je pri ponovnem zagonu finančno priskočil na pomoč nemški sklad Linemart Gmbh. Van Dyck se bo preimenoval v Van Dyck Mobility.