27. marca 2017

V Kastvu se je končala letošnja zimska liga. Najhitrejši je bil Alen Tomašev. Odlični tudi slovenski tekmovalci.

Jubilejna 10. sezona Zimske lige Istre in Kvarnerja se je končala v Kastvu nad Reko. Absolutna zmaga je šla v BK Crikvenica, zelo dobri tudi slovenski predstavniki različnih klubov.

Najhitrejši je bil Alen Tomašev (kategorija od 20 do 29 let) pred najhitrejšim masterjem A Jurico Galičem, tretji je bil še en mlajši od 30 let – Mateo Franković. Na absolutno četrto mesto pa je prišel mladi Jernej Hirci, ki je zmagal kategoriji do 17 let.

Prvi trije po kategorijah

Dečki U7
Jakob Krapež (Calcit Bike Team) je bil osamljen v kategoriji, a je vseeno v 13 minutah in pol oddirkal 7 krogov.

Dečki U9
Lenart Dejak (Energijateam.com) je bil premočan in je drugouvrščenega Erika Antolovića (BK Montes) prehitel za dobre pol minute. Oba sta prevozila osem krogov. Tretji je bil s krogom zaostanka Noel Požarić.

Dečki U11
Jurij Zupančič je KD Melaminu pridirkal še eno zmago, drugi je bil Mirlo Mavrović (BK Montes), tretji pa Marko Turčić (BBK Grožnjan).

Deklice U7 in U9
V vsaki kategoriji po ena tekmovalka. Kaja Krapež v starejši in Tajda Šoštarko v mlajši kategoriji. Obe Calcit Bike Team.

Deklice U11
Zmaga je odšla v roke Amelie Lipovac (BK Montes).

Dečki U13
Najhitrejši je bil Noa Antolović (BK Montes), ki je za slabi dve minuti ugnal Benjamina Zupana (KK Završnica), tretji je bil Erik Vorkapić (BK Grobnik). Fantje so morali prevoziti dva klasična – članska kroga.

Dečki U15
Dante Rosanda (BK Montes), Filip Zupančič (KD Melamin) in Anže Dolenšek (KK Završnica) so bili najhitrejši trije. Fantje so vozili 3 kroge.

Dekleta U15
Anja Nadu (BK Montes) je deklasirala Alessio Mastrangelo. Obe sta prevozili dva kroga.

Kadeti
Kategorija do 17 let in šest krogov! Na prvo mesto se je zavihtel Jernej Hirci (KK Završnica), ki je bil občutno hitrejši od drugouvrščenega Marina Jotanovića (BK Rijeka), ki je do zadnjih metrov bil bitko s tretjeuvrščenim Lovrom Matekom (BK Zadar).

Juniorji
Kategorija do 20 let in zmaga Luka Lakote (KK Završnica). Drugo mesto in krog zaostanka za Daria Kovača (BK Crikvenica).

Seniorji
Kategorija do 30 let. Absolutna zmaga in zmaga v kategroiji – Alen Tomašev (BK Crikvenica), ki je za 6 krogov potreboval točno uro in 4 minute. Drugo mesto je pripadlo Mateu Frankoviću (BK Meridiana), ki je zaostal šest sekund manj kot minuto. Tretje mesto si je priboril Anže Marinčič (Energijateam.com).

Master A
Mladci med 30. in 39. letom so bili, kot že običajno, najmnožičnejša kategorija. Prvo mesto Jurica Galić (BK Montes), drugi Janez Dejak (Energijateam.com) in tretje mesto Siniša Vidivić (BK Grobnik).

Master B
Med tistimi, ki še niso dopolnili abrahama, je slavil Igor Dorotić (BK Ciklus), ki je za le 7 sekund ugnal Marka Škarjo (Energijateam.com). Tretji Boris Kajfeš (BK Campetto) je zaostal za krog.

Master C
Železni borci do 60. leta starosti so bili bitko petih krogov. Najhitrejši je bil Milan Vrban – Roško (BK Crikvenica). Drugi je bil Denis Dodič (MTB Slavnik), tretji pa Alberto Mastrangelo (ASD Cottur).