7. septembra 2018

Še desetič so se na kvalifikacijah potegovali za finalna tekmovanja pokala Pumpaj Slovenija. Tokrat na nedavno odprtem, simpatičnem poligonu pri stari škofjeloški vojašnici.

Včeraj so na kvalifikacijski tekmi za finalne prireditve pokala Pumpaj Slovenija pumpali v Škofji Loki. Pred kratkim odprt poligon se ponaša z dokaj visokimi bandami in zanimivo kombinacijo grbin, kar kolesarjem in rolkarjem omogoča višje hitrosti v zavojih in zanimive kombinacije prečenja grbin oziroma rolerjev.

Tilen Frank pred uradnim treningom daje še zadnje napotke.

Pred tekmovanjem je dež nekoliko zmočil asfaltno podlago, a se je ta do začetka glavnih voženj že posušila, nato pa je zopet začelo rositi. V Škofji Loki se je zbralo 31 tekmovalcev in tekmovalk, največ v kategoriji open.

Včeraj najmlajši “tlačilec poligonov”.

In kako so pumpali v “Loki”?

Kategorija do 5 let
Tokrat z le enim mladim nadobudnežem. Z valovi se je uspešno spopadel Oliver Hren.

Kategorija do vključno 9 let
Zmaga Jošta Ložarja, ki je postavil čas 12,78 sekund. Na drugo mesto se je uvrstil Luka Černe, na tretje pa Nina Černe.

Trenutni uradni rekorder škofjeloškega poligona.

Kategorija od 10 – 13 let
Zmaga Žana Pahorja in nov, uradni časovni mejnik škofjeloškega pumpa – 12,26 sekunde. Na drugo mesto se je uvrstil Nace Rant, na tretje pa Aleksander Kožuh.

Kategorija 14+
Najhitrejši je bil Tomaž Bradeško, njegov čas pa 13,07 sekunde. Drugi je bil s petimi stotinkami zaostanka Nejc Bernik, tretji pa s še dvaindvajsetimi stotinkami več Gašper Hren.

Kategorija open
Zmago je s časom 17,24 sekunde domov odnesel Matic Štajer, na drugo mesto se je uvrstil Jakob Vrhovec, tretji je bil Tadej Trdina.

Kvalifikacijska in kasneje tudi finalna tekmovanja potekajo v organizaciji mariborskega BSX Racing Teama in Alliance ASE. Za medijsko podporo pa skrbi mtb.si.

Naslednje tekmovanje bo že to nedeljo – 9. septembra prva finalna preizkušnja na Ptuju.

Kako so pumpali na preteklih devetih kvalifikacijskih tekmovanjih?
Pumpaj Slovenija: 9. postaja
Pumpaj Slovenija: Še drugič v prestolnici
Pumpaj Slovenija: Prva dirka je uspela
Pumpaj Slovenija: Drugo kvalifikacijsko tekmovanje je bilo v Celju