10. aprila 2016

Na otvoritvi SloEndura v Dolini pri Trstu skoraj 200 udeležencev iz devetih držav, zmaga Daniela Schemmla in Birgit Braumann.

Zmagovalca prve preizkušnje sezone 2016 v seriji SloEnduro, dirke Enduro 3 Camini v Dolini pri Trstu, sta Avstrijca Birgit Braumann (Trek Gravity Girls) pri ženskah in Daniel Schemmel (Cube Action Team) pri moških.

Za Birgit sta se na stopničke uvrstili lanska zmagovalka, Italijanka Giulia Albanese (UC Caprivesi) na drugo, in avstrijska mladinka Yana Dobnig (RLM Mondraker Racing Team) na tretje. Za Danielom sta se uvrstila Korošca, Peter Mlinar (KK Črn trn) na drugo in lanski zmagovalec dirke in serije Vid Peršak (Gaes Orbea Enduro Crew) na tretje.

Najboljši mladinec je Matjaž Istenič (Energijateam.com) na skupno 12. mestu. V Slovenijo gre tudi zmaga v mlajši vetranski kategoriji z Robijem Kordežem (Black Hole Enduro Team), pri 40-letnikih in starejših pa je bil najhitrejši Italijan Ruggero Iob (Pedale Gemonese).

Na petem E3C je nastopilo 183 kolesark in kolesarjev iz devetih držav.