13. aprila 2019

Danes etapna zmaga za Vito Movrin in Mitja Tancika. Prav tako na najvišji stopnički Peter Vesel in Thorsten Damm. Odlični tudi ostali slovenski tekmovalci. Absolutna zmaga pa na Češko.

Še zadnjih 40 kilometrov in 900 višinskih metrov vzponov je bilo potrebno premagati in cilj je bil izpolnjen. Etapna dirka Mitas 4 Islands 2019 je končana. Čeprav letos vreme ni bilo najbolj naklonjeno, to ni pokvarilo dobrega razpoloženja med tekmovalci, niti perfektne izvedbe vseh etap pri organizatorju.

Današnja etapa, čeprav najkrajša, ni bila nič kaj lahka, kar nekaj odsekov je bilo potrebno prehoditi ob kolesu, premagati dva zares strma klanca in držati dober tempo po ravnini. Vreme je bilo suho in tudi sonce se je prikazalo, tako da je zaključek etape minil v prijetnem, pa čeprav še nekoliko hladnem ozračju.

5. izvedba največje etapne dirke v tem koncu sveta je dobila nove, stare zmagovalce. Boj za zmago v moški kategoriji pa zopet v ciljnem sprintu. Tokrat med ekipama Team TEXPA-Simplon in Vitalo Future Cycling. Na koncu pa sekunda prednosti za nemško-švicarski par.

Pri ženskah se Trommerjeva in Rouwerjeva nista niti za trenutek bali, da bi izgubili skupno zmago, a tudi tukaj je odločil ciljni sprint, ki sta ga sicer dobili, a le za sekundo pred Trupijnovo in Achtenovo.

V kategoriji master prvič zmaga za Madžarsko dvojico in prvič poraz za dominantna Španca. A tudi drugo mesto je bilo dovolj za skupno zmago med masterji. V najstarejši kategoriji Peter Vesel in Thorsten Damm tekmecem nista prepustila nobene priložnosti za zmago in tudi na Lošinju je bilo tako, da sta bila premočna za konkurenco!

Vita in Mitja

Najhitrejši Slovenci

Glede na pretekle, tudi današnja zmaga na zadnji etapi za Petra Vesela in Thorstena Damma ni bila presenečenje, pa je zmaga za mešano dvojicoMitja Tancik in Vita Movrin, ne samo presenečenje ampak potrditev dobrega in trdega dela!

Najhitrejša Slovenca v absolutni kategoriji sta bila tudi danes Gregor Dimic in David Ivartnik (Tancacoaching-energijateam.com 2), ki sta osvojila odlično 10. mesto in zaostala nekaj manj kot osem minut za zmagovalcema.

Gregor in David

S 27. mestom absolutno sta na četrto mesto v kategoriji master pristala Boštjan Brelih in Robert Blaznik (MBK Črni Vrh). Brelih in Blaznik sta osvojila tudi drugo mesto v skupni razvrstitvi kategorije. 38. absolutno in 29. v moški kategoriji sta bila Jakob Smolnikar in Marko Balantič (energijateam.com). Gregor Sikošek in Rok Golob (Bike Point – Cycling Lošinj) sta osvojila 34. mesto v moški kategoriji. Med grand masterji sta si četrto mesto v današnji etapi priborila Iztok Kuret – Izo in Lucjan Premrn (SLO Masters).

Boštjan in Robert

Kvarnerska jazbeca sta danes osvojila 91. mesto absolutno in deveto v kategoriji grand masters. Danes sta etapo posvetila mali Marji. Več pa v izjavi spodaj.

Najhitrejša hrvaška tekmovalca sta bila zopet Đani Simčić in Anthony Bilić (Adrenalina Giant MTB Team), osvojila sta 18. mesto in s tem tudi skupno zmago med kolesarji naše južne sosede. Na 5. mesto med masterji sta pribrzela Marko Fržop in Marin Deković (Maxxis Team Croatia) in s tem osvojila tudi skupno tretje mesto v kategoriji master. Druga danes in prva v absolutnem seštevku med mešanimi pari sta postala Pavao Roset in Andrea Kiršić!

Prvi trije na Lošinju po kategorijah

Moški
1. mesto – nemško-švicarski par Marc Stutzmann in Michael Stuenzi (Team TEXPA-SIMPLON), s časom 1;42:10
2. mesto – Čeha Kristian Hynek in Martin Stošek (Vitalo Future Cycling), njun čas na cilju 1;42:11
3. mesto – Nemca Niklas Schehl in Leon Kaiser (Team Bulls), s časom 1;44:02
Na peto mesto sta se uvrstila Čeha Filip Adel in Jan Škarnizl (Team Mitas CZE 1)

Ženske
1. mesto – nemško-belgijska naveza Cemille Trommer in Karen Brouwer (Focus RAPIRO Racing – KMC FRUIT TO GO), s časom 2;14:33
2. mesto – nizozemsko-belgijska dvojica Laura Turpijn in Kristien Achten (Kona LTD team), s časom 2;18:19
3. mesto – nemška dvojica Rebecca Robisch in Annette Griner (WILIER/FORCE Germany), s časom 2;23:01

Master
1. mesto – Madžara Zoltan Zoka-Ujhelyi in Szilard Buruczki (Speed-Way Team), s časom 1;56:45
2. mesto – Španca Tomi Misser in Daniel Ruano (Orbea Factory Team), njun čas 2;00:28
3. mesto – Nemca Jan Kroupa in Eugen Schmunk (Focus RAPIRO Racing – Master Team 1), s časom 2;00:30

Grand master
1. mesto – slovensko-nemška naveza Peter Vesel in Thorsten Damm (KEINDL SPORT – BIKE & SKI), čas etape pa 2;04:56
2. mesto – Francoza Rene Vallee in Denis Liaud (TEAM ATV Cycle), s časom 2;07:10
3. mesto – nizozemsko-nemški par Peter Wouters in Günter Reitz (9th Wave Shark & Firebike Grandmaster Team 1), njun čas pa 2;10:17

Mešane dvojice
1. mesto – Mitja Tancik in Vita Movrin (Tancacoaching-energijateam.com 1), s časom 2;08:12
2. mesto – Hrvata Pavao Roset in Andrea Kiršić (KEINDL SPORT), s časom 2;09:49
3. mesto – Čeha Michal Kaněra in Barbora Průdková (Ghost Team), s časom 2;10:59

Zmagovalni pari Mitas 4 Islands 2019

Moški – Filip Adel in Jan Škarnizl
Ženske – Cemille Trommer in Karen Brouwer
Master – Tomi Misser in David Ruano in drugo mesto za Boštjana Breliha in Roberta Blaznika
Grand master – Peter Vesel in Thorsten Damm
Mešane dvojice – Pavao Roset in Andrea Kiršić in tretja stopnička za Mitja Tancika in Vito Movrin

Peter in Thorsten

Kaj so povedali po dirki?

Peter Vesel in Thosten Damm
Peter: “Kaj naj še rečem? Pred zadnjim tekmovalnim dnevom nihče ni miren. Čeprav je etapa kratka, je prav na njej na kocko postavljenih največ stvari. Lahko te nagradi ali razočara, zato sva se je lotila zelo previdno. Zdaj, ko je vse za nama, sva srečna in vesela novega uspeha!”

Matej Hartman in Aleš Boben
Matej: “Zadnja etapa je najlažja samo na papirju. To se je videlo tudi na trasi, saj je bilo spet nekaj grdih padcev in še več težav s kolesi. Jazbeca sva letos imela srečo, saj razen Aleševega padca na Krku nisva imela nobenih težav.  Jaz sem se boj bal defektov, a so se Mitasove gume odlično izkazale. Na sončnem Lošinju je dež že pozabljen in tudi na letošnjo izvedbo Mitas 4 islands bodo ostali le lepi spomini.”

Mitja Tancik in Vita Movrin
Mitja: “Z Vito sva bila močna. Napadala sva od starta. Z Ghostovo ekipo smo dirkali za prvo mesto in po cca 6 kilometih smo istočasno dobili defekt. Midva sva vozila dalje po prazni, saj imava v zadnjih kolesih Inliner od Vittorie, ki omogoča vožnjo po prazni gumi. Tako sva priborbala naprej in smo zamenjali zadnji obročnik pri Viti. Med menjavo sva padla na 3. mesto in nato napadala na polno. Vita je odlično odvozila najtežji vzpon na dirki. Tam marsikateri moški hodi in tu sva prehitela obe konkurenčni ekipi in na vso moč proti cilju. Še 25 kilometrov cik-cak, gor dol, skale in kamnite ograje vsepovsod … okoli Velega Lošinja in do cilja v Malem Lošinju, kjer sva se zelo veselila zmage na etapi in končnega 3. mesta. Čestitke Viti, borila se je kot levinja.”

Boštjan Brelih in Robert Blaznik
Brelih: “Robert se je čez noč toliko odpočil, da je lahko dobro odpeljal dve uri zadnje etape. Daljša bi bila lahko že velik zalogaj. Vesel sem, da se je vse srečno končalo, saj za dober rezultat na Mitas 4 Islands poleg moči potrebuješ tudi obilo sreče s kolesom. Midva sva jo imela.”

Gregor Dimic in David Ivartnik
Gregor: “Zadnji etapi na 4 Islands sta se nama končno poklopile in odvozilasva  brez tehničnih težav, kar naju je na koncu pripeljalo na 13 mesto in prineslo nekaj točk UCI. Kljub slabsemu začetku je konec dober in greva z Davidom novim izzivom naproti.”

Jazbeca sta etapo na Lošinju posvetila Marji

Devetletna Marja je ves teden navijala za Jazbeca in vse druge tekmovalce na dirki. Marja rada teče na smučeh, a pri tem rabi pomoč mamice Mete. Marja ima rada kolo, a verjetno ne bo nikoli sama kolesarila. Ati Uroš jo zato vozi po gorenjskih poteh v posebej prirejeni prikolici. Marja ima rada športe, a za vsakega rabi pomoč. Brez pomoči pa že dolgo vozi svoj električni invalidski voziček. Marja, tale medalja je zate in za vse, ki živijo tako pogumno, kot ti!