17. junija 2018

Na spustu evropskega pokala zmaga Monike Hrastnik med članicami, med člani pa prve stopničke za Luka Berginca!

Monika Hrastnik (KK Črn trn) je v Kranjski Gori zmagala na drugi dirki evropskega pokala v spustu iXS. Njen klubski kolega Luka Berginc (na uvodni fotografiji) pa je z drugim mestom prvič stopil na stopničke na tej ravni dirkanja.

Monika Hrastnik

Po sobotnem najboljšem času v kvalifikacijah je Monika na progi v bike parku Kranjska Gora še enkrat ugnala vse tekmice. Za sekundo in 58 stotink je za njo zaostala Nemka Nina Charlott Hoffmann (Santa Cruz) tretja je bila Čehinja Jana Bartova (MaxCursor) z zaostankom 4,13.

Primoških je v superfinalu trideseterice zmagal Nemec Joshua Barth (Carbocage Factory Racing), Luka Berginc je na drugem mestu zaostal le za 75 tisočnik sekunde! Tretji je bil še en Nemec Max Hartenstern (FS Funn Factory Racing).

Zmagovalec Joshua Barth

Miran Vauh (Črn trn), ki je v sobotnih kvalifikacijah padel po najboljšem vmesnem času, je superfinale končal na 8. mestu (+1,99). Tretji slovenski superfinalist Miha Ivančič (ŠKTD Avče) je bil 21. (+5,71).

Med tistimi, ki se niso uvrstili v superfinale, je Rudi Pintar (Sinter Brakes Team) zasedel solidno 9. mesto.

Žak Gomilšček (Rajd Ljubljana) je bil med mladinci peti.

Marko Niemiz

Med mlajšimi mladinci je bil Marko Niemiz (Sinter Brakes Team) tik pod stopničkami na 4. mestu, njegov ekupni kolega Žan Pirš je bil 7.

Gašper Jereb (Avče) je bil v veteranski kategoriji šesti.

Miran Vauh

Luka, Mona in Miri

21-letni Luka Berginc je ob doslej največjem uspehu svoje kariere – med drugim je zadnji dve leti dobil dirko slovenskega pokala na Soriški planini, na letošnji prvi dirki evropskega pokala v Mariboru je dobil finale “vseh ostalih” – povedal: “Malo me bega teh 75 tisočink, morda bi bi raje deseti kot drugi s tako majhnim zaostankom … To je najtežje požreti, Točno vem, kje sem jih pustil, na ravninskem odseku sem sedel na gumo. Sicer sem seveda zadovoljen, odlično, v pravo smer gre. Samo da nisem na mestu.”

Monika Hrastnik pa: “Svoj včerajšnji čas sem popravila. Solidna vožnja, a ne najboljša, čeprav brez hujših napak. Dala sem vse od sebe, a v luknjah hitro kje izgubiš smer in hitrost. Tudi Nina je peljala dobro.”

Slovenski prvak Miran Vauh je bil med favoriti, a je tudi z 8. mestom prispeval k ekipnemu uspehu kluba: “Malo sem štrikal, ni šlo kot včeraj do vmesnega časa, že zgoraj sem naredil nekaj napak. Bi se dalo doseči več, a gremo naprej.”

Tretja dirka serije bo čez dva tedna v Abetoneju v Italiji.