27. januarja 2019

Druga zmaga člana ekipe Eppinger, na drugem mestu Gregor Sikošek, tretji v absolutnem vrstnem redu še en Italijan Chiumenti.

Peta dirka Giant mtb Zimske lige Istre in Kvarnerja je gostovala pri organizatorju BK Poreč. St Becich je privabil 103 tekmovalce in tekmovalke v petnajstih kategorijah.

Absolutno najhitrejši na dinamični progi so bili Italijan Daniel Pozzecco (Team Eppinger), Gregor Sikošek (JB Team Novo Mesto) in Giacomo Chiumenti (ASD Team Velociraptors). Prav tako so slavili vsak v svoji kategoriji!

Vrstni redi (moške kategorije)

U13 – Filip Rencel je bil hitrejši od Erika Vorkapića (BK Grobnik) in Marka Turčića (BBK Grožnjan).
U15 – Žan Pahor (Energijateam.com) je premočno slavil pred Matkom Margetićem in Patrikom Grubišićem (oba BK Grobnik).
U17 – zmaga Ivanu Perušku (BK AXA), drugo mesto Marku Rubi (Adrenalina mtb Team), tretje pa Sebastianu Živkoviću (BK Grobnik).
U19 – Giacomo Chiumenti (ASD Team Velociraptors), absolutno tretji, je slavil med “starejšimi mladinci”. Na drugo mesto se je uvrstil njegov klubski kolega Alessandro Berton, tretji je bil Paolo Baldaš iz domačega BK Poreč.
U30 – zmagovalec in absolutno najhitrejši je bil Italijan Daniel Pozzecco (Eppinger Team), drugo mesto je osvojil Alen Tomašev (BK Crikvenica), tretje mesto je pripadlo tadeju Sedlarju (JB Team Novo Mesto).
U40 (master A) – najhitrejši v kategoriji in drugouvrščeni absolutno je bil Gregor Sikošek (JB Team Novo Mesto), na drugo in tretje mesto sta se uvrstila člana Eppinger Team, Italijana Miran Bole in Simone Sandri.
U50 (master B) – zmaga v roke Jožetu Veselu (KD Papež Podgorje), drugo mesto je pripadlo Alessandru Marchesicu (ASD Gruppo Generali Trieste), tretje pa Bojanu Ločnikarju (Bikerepublic).
50+ (master C) – na vrhu italijanski trojček z Mauriziom Ingusciom (G.S. Azzida Valli del Natisone), Giancarlom Milloccom (Collio Bike Team) in Giovannijem Marassijem (A.S.D. Bike & Run Gorizia). Najhitrejši Slovenec pa Igor Tiefengraber (KD Alpe SIS) na četrtem mestu.

Ženske kategorije

U15W – Alessia Mastrangelo je bila hitrejša od rojakinje Sare Hlabian (Cycling team Friulli)
U30W – Nika Dečman (Calcit Bike Team) prvo mesto, Antonela Juretić drugo, Valentina Pilčić (obe BK Grobnik) pa tretje.
30+ W – najhitrejša je bila Italijanka Roberta Capon (ASD Gruppo Generali Trieste), drugo mesto je osvojila njena rojakinja Donatella Cosliani (SC Cottur), tretje mesto pa Barbara Kuhar (BK Žminj).

Otroške kategorije

U7 – osamljeni jezdec na kratkem krogu je bil Timon Bobolanović iz Pule
U9 – Filip Pličić (BK Grobnik) je bil spretejši od Antea Bartolića)
U11W – Hana Kiš (BK Poreč) je osvojila prvo, Matea Šenkinc (BBK Team Rodeo) drugo Italijanka Linda Marchesic pa tretje mesto.
U11 – zmagal je Italijan Erik Habian (Cycling team Friulli), drugo mesto je osvojil Dominik Jugović (BK Grobnik), tretje pa Noa Kuhar (BK Žminj).

Vrstni redi po kategorijah

Vrstni redi absolutno

Fotogalerijo najdeš na facebooku Biciklistički klub Poreč/Club ciclistico Parenzo.

Naslednja, 6. dirka Giant mtb Zimske lige Istre in Kvarnerja, bo 10. februarja v Novigradu v organizaciji BK Novigrad.