30. septembra 2016

Pici Bici udari drugič. Nepodprta kolesarska dirka po stranskih poteh in makadamih Slovenije.

8. oktobra se na slovenski kolesarski zemljevid vrača kolesarska dirka, imenovana Dust Lust, tokrat s končnico Southeast (jugovzhod). In ne, ne bo edina tovrstna dirka pod okriljem Pici Bici fantov.

Dust Lust

Lani prvikrat organizirana dirka po stranskih in makadamskih cestah Slovenije ponovno dobiva eplog. Dust Lust Southeast je prva letos, a ne edina. Ena, tista z originalnimi 170 kilometri, še prihaja. V bistvu sta za DL rezervirana dva datuma in tri dolžine. Ter seveda dve kategoriji!

Prva dirka Dust Lust bo naslednjo soboto 8. oktobra s startom ob osmi uri zjutraj pri kolesarskem butiku Pici Bici na Celovški Cesti 50. Potem pa Piči v neznano.

Predprijave zbirajo do 5. oktobra na prijavim.se, možna pa bo tudi prijava na dan dirke med 7. in 8. uro zjutraj pred Pici Bici. Startnina v predprijavah znaša 6 evrov, na dan prijave pa 10 evrov.

Šajn pravi

Na hitro smo poklicali še Marka Šajna, enega izmed idejnih vodij in organizatorja prireditve, da pove nekoliko več o trasi. Bil je … skrivnosten.

Marko: “Traso bomo objavili naslednji teden. Start in cilj sta v Ljubljani pred Pici Bici, tam bo zbor, start pa bo leteč. Prvih nekaj km bo vožnja v skupini za organizatorjem, po organizatorjevem znaku pa vsak po svoje.

Trasa gre proti jugovzhodu, torej proti Dolenjski in je dolga cirka 100 km s približno 1600 metri višincev, makadama bo okoli 60%.”


Ena z lanske dirke. Matej Mohorič, Matej Lovše in Lenart Noč.

Koristne informacije in navodila

Kategoriji sta dve.

Prva kategorija: cestno kolo, ciklokros, gravel grinder (makadamkar), endurance ali potovalno kolo. Gume so lahko široke do dimenzije 40C, kolo pa mora imeti dirkalno (zavito) krmilo.

Druga kategorija: Gorsko kolo, lahko je trdak, brez vzmetenja, lahko je tolstež, polnovmetenec …

V vsaki kategoriji je po en zmagovalec.

Teden dni pred tekmovanjem bo na spletu objavljena dokončna trasa, ki jo bodo morali tekmovalci kar se da natančno preučiti, ter jo prenesti v navigacijske naprave. Uporaba navigacije je obvezna! Ali garmin, pametni telefon, ali kakšna druga naprava, saj le izris na napravi velja za edini dokaz udeležbe in upoštevanja pravil!

Ker je dirka nepodprta in se tekmovalci vozijo po neoznačeni trasi, seveda s pomočjo GPS zapisov, to pomeni, da ni vmesnih postaj, ni okrepnih con, ni spremstva ne pomoči. Vsak se mora znajti po svoje.

Čelada je obvezna, prav tako tudi opozorilne kolesarske luči, saj je potek dirke nepredvidljiv. Ne gre zanemariti niti opozorila, da se je potrebno držati cestno prometnih predpisov.

Pravila, pravila

Da si ne bi kdo predstavljal dirke preveč po domače, je dobro prebrati še ostala pravila in navodila, ki jih najdeš na tem mestu. Ne pozabi, da si lahko celotno dirko sam, zato ni odveč niti osnovni paket prve pomoči ter orodje za manjša popravila!

www.dust-lust.com 

 

Dogodek na facebooku 

Preberi še:
Krivca za Dust Lust sta:
Na prvem Dust Lust bliskovita trojica in še 38 preživelih

Sledite nam