18. decembra 2016

Zadnjo letošnjo dirko zaznamovali defekti in odlična proga. Zmaga Mateju Kravosu.

Zadnja dirka v ciklokros pokalu se je odvila na novem prizorišču – nad Ilirsko Bistrico in v organizaciji turnokolesarskega odseka pri Planinskem društvu Snežnik. Odlična in razgibana proga, dobra organizacija inmnožica praznih pnevmatik.

Dirka preobratov

Kategorija od 19 do 40 let: Kdo bi si mislil, da bodo prazne pnevmatike močno premešale karte? Hitra, 45 minut in krog dolga dirka, je minila z mnogo menjavami v vodstvu in tudi z obilico smole s praznimi pnevmatikami. Najprej je bil v odličnem položaju državni prvak Vlado Kerkez (KD Šenčur), a je moral po štirih krogih zaradi defekta odstopiti.

Nato je bil v odličnem položaju Primož Obal (KK Tropovci), ki je imel smolo že takoj po štartu, saj je menjal obročnik. Tudi Obala, le ta se iz KK Tropovci naslednjo sezono seli v novo primorsko ekipo Meblo Jogi Kult Solkan, je nato še enkrat ustavil dvojni defekt.

Matej Kravos (Tuš T.E.A.M) je zelo dobro nadzoroval celotno dirko, moral vmes tudi sam napolniti svojo pnevmatiko, je vseeno zadržal vodstvo ter na koncu tudi zmagal. Za njim sta se uvrstila Pici Bici-jeva Jernej Stibilj in Matej Krebelj.

Kategorija nad 40 let: Tudi v tej kategoriji je bilo nekaj defektov. Dolgo vodilni Matej Dakskobler je moral zaradi tega zapustiti dirko in tako je zmagal Miran Kurnik (KK Grega Bole Bled), ki se je po času najbolj približal absolutnemu zmagovalcu Kravosu. Drugi v kategoriji je bil Marko Peric (KK Brda Dobovo), tretji pa Matjaž Kovač (Izvir Vipava).

Ostale kategorije

V najmlajši kategoriji do 15 let sta slavila Jure Rus (MBK sportR.si) med dečki in Neja Kalan (KK Sava Kranj) med deklicami. Mladinske kategorije tokrat ni bilo.

Med damami nad 15 let sta nastopili dve kolesarki. Zmaga je šla v roke Isabel Petronio (AMD Belo Kamen), ki je premagala Tino Lager (OSM Films).

Sedaj sledi božično-novoletni premor, nato pa 1. CX Kamnje Potoče, ki bo na sporedu 7. januarja. Več o naslednji dirki si prebereš na mtb.si